Co składa się na standardowe wyposażenie drzwi aluminiowych?

W przypadku wypełnienia wsadowego są to drzwi o wymiarach 1200×2400 mm, panel wsadowy, profile w systemie Superial 75 mm oraz próg aluminiowy 15 mm. Warto też wspomnieć o pakiecie szklenia. Jest on 2-komorowy i 3-szybowy, występuje w wariantach:

  • przezroczysta,
  • szkło weneckie,
  • piaskowana,
  • Reflex,

W standardowym pakiecie znajdują się także szyba antywłamaniowa VSG 44.4, 3 zawiasy nawierzchniowe Wala WX (w przypadku drzwi zewnętrznych o wymiarach powyżej 2200 mm, dodano czwarty zawias), zamek 3-punktowy GU, automatyczny. Do wyboru jest klamka dwustronna ze stali nierdzewnej lub pochwyt (jedno lub dwustronny, Q45, Q10, P45, P10 o wymiarach 300 – 1800 mm). Bogata jest dostępna kolorystyka – zdecydować można się na dowolny kolor z palet RAL, IGP, Tiger.

W przypadku wypełnienia nakładkowego zachodzą pewne różnice w standardowym wyposażeniu. Profile wykonane są w systemie Genesis 75. Zamiast nawiasów nawierzchniowych, stosuje się zawiasy rolkowe. Pozostałe parametry pozostają bez zmian.

Czy różni się system Superial 75 mm od Genesis 75? Obydwa dostosowane są do głębokości zabudowy 75 mm i są 3-komorowe (z przekładką termiczną). Superial jest jednak 2-uszczelkowy, a Genesis – 3 uszczelkowy. W przypadku systemu Superial współczynnik U wynosi od 1,0 [W/m2*K], dla Genesis jest to wartość już od 0,8. Genesis charakteryzuje się wyższą izolacyjnością termiczną.

Warto wspomnieć, że dla wypełnień nakładkowych dostępna jest też opcja premium STAR o najwyższej izolacyjności termicznej i dodatkową szybą w pakiecie szklenia.

W ofercie znajduje się kilka rodzajów szklenia doświetli. Do wyboru mamy szkło przezroczyste, szkło reflex, odbijające światło i ciepło słoneczne, szkło typu lustro weneckie, zapewniające widoczność tylko z jednej strony oraz matowe szkło piaskowane o dekoracyjnym charakterze.